raish
03 اسفند 1401 - 18:45

امدادرسانی با بالگرد ارتش به روستا‌های برف‌گیر شهرستان ایذه

عملیات امدادرسانی به روستا‌های مناطق برف‌گیر و سخت‌گذر شهرستان ایذه طی چند مرحله با استفاده از بالگرد توسط جمعیت هلال‌احمر و هوانیروز ارتش انجام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در پی بارش‌های چشمگیر در هفته‌های اخیر در بسیاری از مناطق کشور، ارتفاعات شهرستان ایذه و روستا‌های هم مرز با استان چهارمحال و بختیاری شاهد بارش برف شدید و بسته شدن بسیاری از راه‌های ارتباطی خود شدند.

در پی این مورد، کار جابه‌جایی اهالی این روستا‌ها به‌دلیل قرار داشتن در مناطق مرتفع و سخت‌گذر کوهستانی و عزیمت به بخش سوسن و شهر ایذه با سختی مواجه شده که این مسأله پای امدادگران و نیرو‌های خدماتی را به این مناطق باز کرد.

علاوه بر انتقال هوایی چند بیمار و مادر باردار به مراکز درمانی شهرستان ایذه، هوانیروز ارتش در شهرستان مسجدسلیمان به عنوان مرکز حمایتی شرق استان خوزستان از جمله شهرستان ایذه با همکاری جمعیت هلال‌احمر اقدام به حضور در بسیاری از این مناطق و ارائه خدمات و توزیع بسته‌های غذایی بین اهالی آن کردند.

کورش مهرزادگان رئیس عملیات جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان ظهر امروز در حاشیه یکی از ماموریت‌های هوایی برای امدادرسانی به پنج روستای گرفتار در برف در مناطق سخت‌گذر بخش سوسن در شهرستان ایذه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در پی بارش برف سنگین و بسته ششدن راه ارتباطی این روستا‌ها و چند روستای دیگر در این شهرستان، طی روز‌های اخیر عملیات امدادرسانی و همچنین ارسال اقلام زیستی با همکاری هوانیروز ارتش شهرستان مسجدسلیمان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در آخرین اقدام صورت گرفته اقلام زیستی به روستا‌های برف‌گیر پلم، دره زنگ، سر توورا و چند روستای دیگر در شهرستان ایذه انجام شد افزود: با توجه به موقعیت ویژه این مناطق و ضرورت خدمت‌رسانی به اهالی آن به دلیل مسدود بودن جاده‌های روستایی و طولانی بودن مسافت، اقدام برای نهایت خدمت‌رسانی به این مناطق در دستور کار قرار دارد.

رئیس عملیات جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان ادامه داد: عمدتاً در تمام فصول و به طور ویژه فصول بارندگی و سرما توجه به این مناطق محروم و دور افتاده و نیازمند به امدادرسانی و خدمت‌رسانی فوری در دستور کار قرار دارد و عمدتاً برای سهولت و سرعت در انجام کار، اقدامات و رساندن بسته‌های غذایی و دیگر مایحتاج با استفاده از بالگرد انجام شده است.

مسدود شدن چند راه روستایی بر اثر بارش برف

محمود عالی‌محمودی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ایذه نیز اظهار کرد: در پی بارش شدید برف و بسته شدن راه ارتباطی چند روستای منطقه کار آماده‌سازی اقلام خوراکی و بهداشتی انجام شد.

وی تأکید کرد: این خدمات در تمام ایام به این اهالی ادامه خواهد داشت تا شاهد برخوردن اهالی این مناطق نیازمند به خدمات نباشیم.

انتهای پیام/۷۲۰۲۶/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1051133