raish
12 بهمن 1401 - 17:37

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم منصوب شد

معاون پژوهشی وزیر علوم با صدور حکمی محمدحسین بهشتی را به عنوان مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم،  پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم، با صدور حکمی محمّـدحسین بهشتی به عنوان مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب کرد.

صالحی در این حکم آورده است؛ با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرایی و علمی ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت مدیرکل دفتر  حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی  منصوب می‌شوید.

انتظار می رود با نصب العین قرار دادن قوانین و اسناد بالادستی در حوزه علم و فناوری، تعامل سازنده با دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و توجه ویژه به برنامه های ذیل گام‌های مؤثری در جهت نیل به اهداف عالی نظام و اجرای مفاد بیانیه گام دوّم انقلاب اسلامی بردارید.

_  راه اندازی شبکه علمی کشور
_ برنامه ریزی برای ارتقاء بهره وری و استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی از طریق شبکه سازی آنها
_ توجه ویژه به دیپلماسی علم و فناوری و جذب منابع مالی از نهادهای علمی بین المللی برای اجرای طرحهای مشترک فرامرزی
_ ارتباط مستمر  با نهادهای قانونگذاری، برنامه ریزی و مالی برای تخصیص بودجه های لازم به فعالیت های پژوهشی
_ برنامه ریزی برای تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی مورد نیاز در سطح ملّی و حمایت از تجهیز آنها
_ ایجاد همگرایی و هم فزایی بین کلیه بازیگران و ذی نفعان  حوزه علم و فناوری در حوزه  مأموریتهای آن اداره کل
_ برنامه ریزی برای ترویج گفتمان علمی و فرهنگ سازی فعالیت های پژوهشی در سطح ملّی و بین المللی

توفیق جنابعالی را در انجام وظایف محوله از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.

معاون پژوهشی وزیر علوم همچنین در نامه‌ای جداگانه از خدمات و تلاش‌های "یعقوب فتح الهی" مدیرکل سابق دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی قدردانی کرد.

محمدحسین بهشتی ( زاده کاشمر _ ۱۳۴۳) دانش‌آموخته رشته مهندسی پلیمر- کامپوزیت­‌های پلیمری، دانشگاه Bath انگلستان، عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با مرتبه استادی است که ۲۶ طرح تحقیقاتی پژوهشی و تدوین ۴۷ گزارش علمی آنها،  چاپ ۹۸ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر علمی؛ ۶۵ مقاله ISI و ارائه بیش از ۱۰۵ مقاله در همایش­‌های علمی ملی و بین‌المللی و تالیف ۲ کتاب با عناوین "پلاستیک‌­های تقویت شده (کامپوزیت­ها) در سال ۱۳۸۴ (تجدید چاپ ۱۳۹۱) ورزین­های فنولی در سال ۱۳۸۶ (تجدید چاپ ۱۳۸۸) داشته است.

از سوابق اجرایی وی نیز می‌توان به معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری و رئیس مرکز طرح­های کلان ملی فناوری، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، از تیر ماه ۱۳۹۷ تا دی ۱۴۰۱ ؛ مدیر تحصیلات‏ تکمیلی مدیر برنامه‌ریزی و نظارت، مـعاون پژوهشی، دبیر هیات ممیزه و عضو کمیسیون دائمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، معاون توسعه منابع و مدیریت، معاون فناوری، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اشاره کرد.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013374